Általános

A várva várt (?) ellenfelek

A héten megtörtént a nemzetközi kupák sorsolása, ahogy korábban már beharangoztam. Az eredmény koránt sem örömteli…

A BL selejtezőiben érdekelt Győr izlandra utazik, hogy a helyi bajnok Víkingur ellen megpróbálják kiharcolni a továbbjutást. Ha ez sikerül, akkor az izraeli Hapoel Beer Sheva következik. Ebben az opcióban jelenleg egy pozitívumot látok, az pedig az, hogy a háborús helyzet miatt az Izraelt képviselő klubok ismét hazánkban játsszák hazai meccseiket, vagyis sokat nem kell majd utazni. Persze létezik egy másik út is a győriek számára, mégpedig a Víkingur elleni kiesés. Ekkor már „csak” a Konferencia Liga második selejtezője következne, ahol szintén a BL selejtezőtől búcsúzó együttest kaphatnak. Ez az ellenfél pedig a feröeri KÍ és a luxemburgi Bissen párharcának vesztese lesz.

Európa Liga: a Ferencváros a lehetséges ellenfelek közül a (papíron) második legerősebbet kapta, ugyanis a szerb Vojvodina ellen kezdik meg a szereplést. Ez már magában sem könnyű, viszont továbbjutás esetén a holland Twente elleni meccsek sem nevezhetőek könnyűnek. Ha pedig a szerbek jutnak tovább? Na igen, akkor a fővárosi zöld-fehérek is a Konferencia Ligában folytatják. Itt a holland vonal tovább él, ugyanis az Ajax érkezne Budapestre.

És akkor jöjjön a Konferencia Liga! A Debrecen az első selejtezőből kap ellenfelet, mégpedig a máltai Marsaxlokk és az örmény Pyunik csatájának győztese ellen lépnek majd pályára. A Paks zöld-fehér rangadót játszik. A bajnokságban a Győr és a Fradi ellen már megszokhatták, ám most nem ők, hanem a görög Panathinaikos következik, ami egyáltalán nem lesz egyszerű feladat. Az első meccs ráadásul hazai pályán…

Vélemény, hozzászólás?